Blog

KRİPTO PARALARINIZ GÜVENLİĞİ İÇİN SOĞUK CÜZDAN!

•Bitcoin ve diğer altcoinleri saklamak için kullanılan çevrimdışı cüzdan olarak adlandırılır. Açık ve gizli anahtarlar oluşturmak için rastgele sayı üreticileri kullanan fiziksel, elektronik cihazlar, donanım cüzdanlardır.

•Kağıt cüzdanlar ise üzerinde açık ya da gizli bir anahtarın QR kodu şeklinde yer aldığı fiziksel belgedir. Soğuk cüzdanlarda internet bağlantısı bulunmamaktadır, böylelikle cüzdan siber saldırılara, yetkisiz erişime ve diğer güvenlik açıklarına karşı daha dayanıklı haline getirilir.

•Soğuk cüzdanlarda bulunan bakiyelere ancak özel anahtarı bilen kişiler erişebilir. Bu anlamda hesap sahibinin kendisine özel olarak verilen gizli anahtar kodunu başka bir kişi ile paylaşmaması gereklidir. Ayrıca paylaşılan kod ile özel anahtarın kaybedilmemesine dikkat edilmelidir.

•Bitcoin soğuk cüzdanı uzun vadeli yatırım yapanlar ile daha büyük miktarlarda depolama  yapmak isteyen yatırımcılar için önerilir.Günlük işlemlerde ve küçük miktarlarda Bitcoin tutmak için ise sıcak cüzdanların kullanılması önerilir.


Telefon Hemen Ara
Whatsapp WhatsApp