Blog

İstanbul En İyi Ağır Ceza Avukatları

İstanbul En İyi Ağır Ceza Avukatları

Ceza davalarında suçun vasfına ve ceza durumlarına bakılarak hangi mahkeme alanına girdiğine karar verilir. Ağır ceza mahkemelerinde görülen davalar, 10 yıl ve üzeri ceza gerektiren davalardır. Ceza bakımından en ağır davalar olduğu için savunmaların, alanında tecrübeli avukatlar tarafından yapılması önemlidir.

Bakırköy ağır ceza avukatları kendileri ile iletişim kuran kişiler için dava takibi işlemlerini yapmaya başlıyorlar. Ağır ceza alanında deneyimi yüksek olan kullanıcılar, en iyi ceza avukatı olarak hizmetlerini veriyor. Hizmet alanlarına, ağır ceza, sulh ceza ve asliye ceza mahkemelerinde görülen davalar giriyor. Ceza avukatları, ceza hukukunu daha iyi bilir ve deneyimleri ile en iyi savunmaları hazırlarlar.

Ağır Ceza

Ağır ceza mahkemesi, ceza hukukuna göre ilk derece mahkemesidir ve işlenen suçun türüne göre yargılama yapar. Ağır ceza mahkemesi kapsamına girmeyen konular ceza miktarına göre asliye ceza ya da sulh ceza mahkemelerinde görülürler. İcra ceza davası icra ve iflas kanuna göre yargılama yapan icra ceza mahkemelerinde görülür.

Ağır ceza hukuku, her zaman suçun vasfını ve ceza miktarını gözetir. Ceza avukatları, suç konusu ile ilgili savunma çalışmalarını yaparak müvekkillerinin en alt sınırdan ceza almasını ya da hiç almamasını sağlamaya çalışır. İcra ceza mahkemelerinde de savunma yapan avukatlar, müvekkillerinin dava konularının tümünü takip edebiliyor ve davayla ilgili her türlü dilekçe ve savunma hazırlama işlemlerini yapıyorlar.

Ceza Hukuku Büroları

Avukatlık büroları, hukukun tüm alanları ile ilgili hizmetler verirler. Ceza avukatları, ilgi alanları ya da ilgilendikleri dosyanın ceza kapsamlarına göre ilgili hukuk konusunda detaylı araştırmalar yaparlar. Ceza hukuk büroları, alanında uzman elemanlar çalıştırarak en iyi hizmeti vermeye çalışıyor.

Sulh ceza avukatları ceza oranı daha düşük ve adli para cezası verilebilen davalara bakıyorlar. Sulh ceza mahkemeleri, iki yıla kadar olan hapis cezalarının ve bu cezaya bağlı olarak adli para cezası verilen davaların görüldüğü mahkemelerdir. Her ceza mahkemesinin baktığı dava türleri suç vasfı ve ceza miktarı bakımından farklıdır. Ağır ceza avukatları, hukukun büyük bir bölümüne hakim oldukları için ceza davalarının çoğunda savunma makamı olarak görev yapabiliyor.

Ağır Ceza Davaları

Ağır ceza mahkemelerinde görülen davalarda sanık ya da mağdurun haklarının savunulabilmesi için avukat bulundurulması gerekiyor. En iyi ceza avukatını tutanlar, davanın seyrini değiştirecek belgelerin sunulmasını ve savunmaların yapılmasını sağlayabilecektir.

Ağır ceza davaları şunlardır:

  • Müebbet hapis,
  • Ağırlaştırılmış müebbet hapis,
  • 10 yıl ve üzeri hapis cezaları,

Bu cezaları gerektirecek olan davaların tümü ağır ceza mahkemeleri görev alanına giriyor. Avukatlar, görülen davalarda müvekkillerinin ağır tahrik indirimi uygulamasından faydalanmalarını sağlamaya çalışıyor. Ceza davalarında uygulanan tahrik indirimleri, sanığın en az cezayı almasını ya da hiç ceza almamasını sağlayabiliyor.

Ağır ceza mahkemelerinde görülen davalarda, haksız tahrik indirimi, ağırlaştırılmış müebbet cezalarında cezanın on sekiz yıla, müebbet cezalarında on iki yıla, diğer durumlarda ise cezanın dörtte bir oranına kadar indirim yapılmasını sağlar. İstanbul’un en iyi ceza avukatları, suçun vasfına göre en etkili savunmayı yapar ve haksız tahrik indirimi uygulanması için gerekli her türlü belgeyi mahkemeye sunar.

 


Telefon Hemen Ara
Whatsapp WhatsApp