Blog

İstanbul Boşanma Avukatları

İstanbul Boşanma Avukatları

Boşanma işlemleri, kişilere verilen bir haktır. Türk Medeni Kanunu, aile birliğinin kurulması ve belirli şartlar oluştuğunda da sonlandırılması işlemlerinin nasıl yapılacağını belirlemiştir. Boşanma avukatı Aile hukukuna hakim olan ve dava deneyimi bulunan avukatlardır. İstanbul’da, yaşadığınız semtlerde ya da diğer semtlerde, boşanma davası açmanıza yardımcı olacak, istediğiniz her türlü hukuki desteği sağlayacak avukatlar bulabilirsiniz.

Boşanma avukatlarının sunduğu hizmetlerden faydalanmak isteyenler, boşanma işlemleri sonunda hak kaybı yaşamamaya ve hukuki tüm hakların en iyi şekilde kullanılmasını sağlamaya çalışıyor. Evliliğin sonlandırılmasını sağlayacak olan boşanma davalarında, avukatlar, dava öncesinden, kararın kesinleşmesi aşamasına kadar her türlü hukuki desteği sağlarlar.

İstanbul’da En İyi Boşanma Avukatları

En iyi boşanma avukatı bulmak her zaman çok önemlidir. İstanbul’da boşanma avukatları, eşlerin oturmuş oldukları ikametgah bölgelerine göre hangi mahkemeye dava açacaklarını belirler. Boşanmak isteyenlerin bulundukları yerde aile mahkemesi varsa davalar, o mahkemeye açılır. Aile mahkemesinin olmadığı yerlerde ise boşanma davaları için görevlendirilmiş olan Asliye Hukuk Mahkemelerine hazırladıkları boşanma dava dilekçelerini verirler. Boşanma avukatının seçimi çok önemlidir. İstanbul’daki adliyelerde yaşanan yoğunluk nedeniyle boşanma işlemleri uzun sürebiliyor. Deneyimli ve alanında uzman avukatlar, eşler arasında arabuluculuk yaparak davanın anlaşmalı boşanma olarak açılmasını sağlayabiliyor ve davanın tek celsede sonuçlanmasını sağlayabiliyor.

İstanbul En İyi Boşanma Avukatları

Boşanma davalarında tarafların avukat tutma zorunluluğu yoktur. Ancak dava sürecinin takibi ve gerekli hukuki desteklerin alınabilmesi için avukat desteğin ihtiyaç duyulabilir. Boşanma şartları oluştuğunu düşünenler, en iyi avukatlardan hukuki destek alarak boşanma davalarını hemen açabilirler. Türk Medeni Kanunu, eşlerin hangi durumlarda boşanma davası açabileceğini belirlemiştir. Kanuna göre boşanma sebepleri şunlardır:

  • Eşlerde birisi zina ederse boşanma davası açılır,
  • Eşlerden birisinin diğerin kötü davranması ya da hayatına kast edici eylemde bulunması,
  • Eşlerden birisinin küçük düşürücü suç işlemesi,
  • Evlilik yükümlülüklerinin yerine getirilmemesi için terk etme,
  • Akıl sağlığının bozulması,
  • Çeşitli nedenlerden dolayı evlilik birliğinin bozulması,

Eşler ortak bir hayat sürmek zorunda olduğu için bu nedenler birlikte yaşamayı zorlaştırabiliyor. Boşanma avukatları bu nedenler bağlı olarak boşanma davasının hemen açılmasını sağlayabiliyor.

En İyi Boşanma Avukatı

Eşler, evliliklerini gerçekleştirdikten hemen sonra ortaya çıkacak çeşitli nedenlerden dolayı hemen boşanma davası açabiliyor. Anlaşmalı boşanma davalarında, eşlerin en az 1 yıl evli kalmaları şartı bulunuyor. Ünlü boşanma avukatları evliliğin geçersiz olduğunu gösteren hallere göre dava açarak evliliğin hemen sonlandırılmasını sağlayabiliyor. Evliliğin geçersiz olmasını sağlayan nedenler şunlardır:

  • Mutlak butlan,
  • Nisbi butlan,
  • Yokluk,

Eşlerden birisinin başka birisi ile evli olması, mutlak butlan sebeplerinden birisidir ve dava açılarak evlilik hemen sonlandırılabilir. Yine eşlerden birisinin evlenmeye engel olacak şekilde akıl sağlığından yoksun olması da boşanma sebepleri arasında yer alıyor. Alanında uzmanlaşmış olan avukatlar, bu konularda her türlü hukuki desteği sağlıyor.

 


Telefon Hemen Ara
Whatsapp WhatsApp