İş Hukuku Avukatları

İş Hukuku Avukatları

İşçi ya da işinin arasında işten kaynaklı bazen uyuşmazlıklar doğabilir. Bunu bir çözüme kavuşturmak en iyi iş hukuku avukatı sayesinde olur. Burada bulunan avukat işçinin yaşadığı hak kayıtlarını inceleyerek haklı çıkabilmesi adına çalışmalar yapar. Avukat ne kadar iyi olursa davanın süreci ve kazanılabilme oranı o kadar artar. Bundan kaynaklı seçilecek olan avukatın nitelikleri çok önemli olmaktadır.

İşçi Avukatları

İşçiler zaman zaman çalıştıkları yerler ile ilgili bazı sorunlar yaşar. Bu süreçlerin ve sorunların başarılı bir şekilde atlatılması için iş hukuku mahkemesine başvurulur. Bu mahkemeden olumlu bir karar alınabilmesi adına avukat çalışmalar yapar. İşçinin haklarını elde etmesinden ya da alabileceği tazminattan doğabilecek hakları doğru bir şekilde savunur. Tüm bunlar düşünüldüğü zaman davanın işçiye yaraması adına avukat tercihinin çok önemli olduğu görülür.

İş Davalarına Bakan Avukatlar

Burada bulunan avukatlar genellikle içi ve işverenin arasındaki davalara bakar. Bu davaların süreçleri şu şekilde işler.

  • İşçi hakkını savunabilmek adına bir avukata başvurur
  • Avukat işçiyi dinler ve onun kazanması adına çalışmalara başlar
  • Gerekli belgeleri ve delileri toplayarak işçiye savunur
  • Davanın görülebilmesi adına işçi için bir dilekçe doldurur ve iş hukuku mahkemesine başvurur
  • Davanın günü ve saati avukata ve işçiye bildirilir
  • Dava görülür ve sonuçlanır

İşleyiş tam olarak bu şekilde devam eder. Sonuçlanma aşamasıyla birlikte dava biter.

İş Hukuku Danışmanlık

Bazı sebeplerden dolayı kişinin haklarını savunması gerekir. Bu haklara bakıldığı zaman işçinin işten ayrılması, İşverenin kötü davranması, ücretleri ödenmemesi bu ve buna benzer süreçlerden oluşabilir. Bu tarz durumlarda is mahkemesi avukatları işleyişi el koyarak davanın kazanılabilmesi adına sürekli çalışmalar yapar. Sürece detaylı bir şekilde bakıldığı zaman çalışma koşulları ve sigorta geçmişinin de büyük önemi olduğu görülür.

Türkiye çapında faaliyet gösteren firmamız danışmanlık konusunda birçok bireye yardımcı olmaktadır. Hakkın yenmemesi ve doğru bir şekilde savunulabilmesi adına çalışmalar yapar. Bu anlamda özellikle iş sağlığı ve güvenliği konusuna çok büyük önem verilir. Bu tarz davaların en çok ortaya çıkma sebeplerinden biri bu olmaktadır.