Blog

En İyi Boşanma Avukatları

En İyi Boşanma Avukatları

Evlilik birliğinin kurulması gibi boşanma da kişilere verilen hukuki bir haktır. Eşler, evliliklerini birlikte yürütemeyeceklerini anladıkları zaman çeşitli nedenlerden dolayı boşanma davaları açabiliyor. Taraflar, iyi bir avukat seçimi yaparak boşanma davalarının açılmasını sağlayabiliyor. Avukatlık mesleğinde branşlaşma söz konusu olmadığı için farklı dava türlerine bakan avukatlar aynı zamanda boşanma avukatlığı da yapabiliyor. Boşanma konusunda uzmanlaşmış olan ve baktıkları davalarla ün kazanmış olan avukatlar, dava süreçleri açısından daha avantajlıdır.

Kadıköy Boşanma Avukatları

Boşanmak isteyen eşler, ikamet ettikleri yer mahkemelerine boşanma davalarını açabiliyor. Boşanma avukatı seçimi önemlidir ve avukatın dava deneyimleri kişinin haklarının daha iyi korunmasını sağlayacaktır. Kadıköy boşanma avukatlarının açmış olduğu davaların nedenleri arasında şunlar yer alıyor.

  • Eşlerden birisinin zina yapması,
  • Hayata kast durumu,
  • Onur kırıcı davranış ve sürekli hakaret,
  • Eşi ve evi terk,
  • Haysiyetsiz yaşam ve sürekli suç işleme,
  • Evlilik birliğinin sarsılması,
  • Eşlerden birisinin akıl sağlığı bozukluğu,

Boşanma avukatları, boşanma nedenlerine göre dilekçelerini hazırlar ve delil niteliğindeki ek belgelerini mahkemeye sunarlar.

Pendik Boşanma Avukatları

Türkiye’de avukatlık mesleğinde ve hukukun alanlarında uzmanlaşma bölümleri yoktur. Kendisini yetiştirmiş iyi avukatlar, birçok konuda, farklı davalara alabiliyor ve takip edebiliyor. Pendik ya da İstanbul’un herhangi bir yerinde ünlü boşanma avukatı araştırması yapabilir ve avukat seçimini kolaylıkla yapabilirsiniz. Ünlü avukatlar, boşanma konusunda daha deneyimlidir ve mal paylaşımı, çocuğun velayeti, nafaka gibi beklenen hizmeti sunabiliyorlar. Evliliklerde çocuk olmuşsa, boşanma avukatının dava tecrübesinin olması eşler için çok önemlidir. Avukat, boşanma konusunda, dava sonucunda ortaya çıkacak her türlü duruma hakim olmalıdır.

Kartal Boşanma Avukatları

Boşanma davaları, eşlerin uyruklarına göre farklı olabiliyor. Yabancı birisiyle evli olan ve boşanmak isteyen eşlerin açılacak davada izleyecekleri yollar farklı olabiliyor. Boşanma avukatları, yabancı eşle yapılan evliliğin hangi hukuki temellere dayandığını, hangi ülkelerde boşanma davası açılabileceğini ve boşanma dava sonuçlarının neler olabileceğini iyice araştırır. Ünlü avukatlar, mesleki deneyimleri sayesinde açılacak olan dava türüne göre işlem adımlarını belirler ve uygular. Her ikisi de Türk olan eşler için Türk Medeni Kanunu, Aile Hukuku içeriklerine göre davalar açılır.

Tuzla Boşanma Avukatları

Eşler arası yaşanan anlaşmazlıklarda, dava öncesi ya da dava sırasında arabuluculuk yöntemiyle sorunlar çözülmeye çalışılabiliyor. En ünlü boşanma avukatları aynı zamanda arabulucu olarak görev yapıyor ve boşanma davasının anlaşmalı boşanma olarak açılmasını ya da eşlerin boşanmaktan vazgeçmelerini sağlıyor. Anlaşmalı boşanma davalarının açılmasını sağlayan en iyi avukatlar, sorunların kısa sürede çözülmesini sağlıyor. Boşanma süreci, eşler için psikolojik zorlukların yaşandığı dönemdir. İyi bir avukat, sunduğu hukuki destek ve mesleki deneyimi ile eşler arasındaki sorunun sulh yoluyla çözülmesini ve açılan boşanma davasının tek celsede sonuçlanmasını sağlayacak çalışmalar yapar.

 

 


Telefon Hemen Ara
Whatsapp WhatsApp