Blog

Boşanma Avukatları İstanbul

Boşanma Avukatları İstanbul

Evlilik, kutsal bir müessesedir ve nikah ile başlar. Boşanma ise evlilik birliğinin kanunen sonlandırılmasıdır. Boşanmanın çeşitli nedenleri vardır. Aile mahkemesine açılan boşanma davalarında avukatlık hizmetleri, dava açma ve dava sürecinin daha iyi takip edilmesini sağlar. Esenyurt boşanma avukatları eşlerin çekişmeli ya da anlaşmalı boşanma taleplerine göre hukuku destekler sunuyor. Her hukuk davasının nedenleri ve sözleşmeleri farklıdır. Bunun için boşanma davalarında her zaman deneyimli avukatlara ihtiyaç duyulur.

Bakırköy Boşanma Avukatları

Boşanmak isteyenler, işlemlerine iyi bir boşanma avukatı seçerek başlayabiliyor. Boşanma işlemlerinde çocuğun velayeti, mal paylaşımı ve nafaka gibi konular önemlidir. Büyükçekmece boşanma avukatları Türk Medeni Kanunda yer alan şu boşanma nedenlerine dayanarak taraflardan birisinin talebi sonucu dava dilekçesi hazırlıyor:

  • Zina,
  • Hayata kast,
  • Onur kırıcı davranış,
  • Terk,
  • Suç işleme ve haysiyetsiz yaşam,
  • Evlilik birliğinin sarsılması,
  • Akıl sağlığı,

Boşanma avukatları, taraflardan birisinin talebi üzerine dilekçe hazırlar ve boşanmak isteyen eşin bulunduğu yerdeki aile mahkemesine davayı açarlar.

Beylikdüzü Boşanma Avukatları

Temel hak ve özgürlükler, Türk Medeni Kanunu ile düzenlenmiştir. Evlilik birliğinin sürdürülmesi mümkün olmayacak durumlarda eşlerden birisi boşanma davası açabiliyor. İstanbul’da Silivri boşanma avukatları evlilik birliğinin bozulduğunu belirten eşlerden birisi adına boşanma davası dilekçesi hazırlayarak, Aile Mahkemesinde davanın açılmasını sağlayabiliyor. İstanbul’da nüfus yoğunluğundan dolayı, boşanma talepleri çoktur ve açılan davaların süreleri uzayabiliyor. Boşanma avukatları, taraflar arasında anlaşmalı boşanma gerçekleştirilmesini sağlayarak, davanın kısa sürede sonuçlanmasını ve her iki tarafında hak kaybı yaşamamasını sağlıyor. Boşanma avukatları, sağladıkları desteklerle, boşanma sürecinde tarafların psikolojik sorunlar yaşamamasına da katkı sunuyor.

Avcılar Boşanma Avukatları

Boşanma davalarında, davayı ilk açan kazanır diye bir şey yoktur. Boşanma nedenlerine göre daha az kusurlu olan davayı kazanır. Önceden sadece kusursuz eşin dava açma hakkı varken, günümüzde kusurlu eşte aile mahkemesine boşanma davası açabiliyor. İstanbul’da boşanma avukatını istediğiniz semtlerden seçebiliyorsunuz. En iyi boşanma avukatı, Avcılar’dadır ve bu avukat sizin adınıza ikamet ettiğiniz yere göre sorumluluk alanında olan yerdeki Aile mahkemesine davayı açar. İkamet edilen yerde Aile mahkemesi yoksa Asliye Hukuk Mahkemesine boşanma davası açılabiliyor.

Gaziosmanpaşa Boşanma Avukatları

Boşanma davalarının açılabilmesi için bazı şartların gerçekleşmiş olması gerekiyor. Sultangazi boşanma avukatları hukuki yardım talebinde bulunanların en az bir yıl evli kaldıktan sonra boşanma davası açabileceklerini belirtiyor. Boşanma davaları, eşler arasındaki soruna göre anlaşmalı ya da çekişmeli boşanma davası olarak açılır. Eşler, çocukların velayeti, tazminat, mal paylaşımı gibi korularda anlaştıklarında, boşanma avukatı, anlaşmalı boşanma protokolü hazırlar ve davanın tek celsede sonuçlanmasını sağlar. Çekişmeli boşanma davalarında, tarafların sunacakları iddia ve delillere göre dava süreci değişebilir. Boşanma avukatları, müvekkillerinin davada daha az kusurlu olduğunu gösterecek her türlü çalışmayı yaparlar.

 

 


Telefon Hemen Ara
Whatsapp WhatsApp