Blog

Ağır Ceza Avukatı

Ağır Ceza Avukatı

Türk Ceza Kanunda, suçlar, ceza durumlarına göre ayrılıyor. Ağır ceza mahkemelerinde görülen davalarda, sanık ya da mağdurların müdafiliğini yapan avukatlar, ağır ceza avukatı olarak isimlendiriliyor. Avukatlık mesleğinde branşlaşma yoktur. Ancak avukatlar ilgi alanlarına göre belirli konularda kendilerini geliştirebiliyor.

Ağır ceza mahkemesi kapsamına giren konularda kendilerini geliştirenler, delil toplama ve savunma yapma alanında uzmanlaşabiliyor. Ceza hukukunda suçlara göre verilecek cezaların alt ve üst sınırları belirlenmiştir. Ağır ceza avukatları, on yıldan fazla hapis ya da müebbet hapis cezası gibi yüksek cezalı davalara girerler.

En İyi Ağır Ceza Avukatı

Ceza davalarında, avukatlar yaptıkları savunmalar ve müdafilerinin haklarını korumak için yaptıkları çalışmalarla kendilerini tanıtırlar. En iyi ceza hukuku büroları kamu oyunda bilinen birçok ağır ceza davalarına bakan avukatların çalıştığı bürolardır. Ağır ceza avukatları, girdikleri davanın istedikleri gibi sonuçlanmasını sağlayan ve bu konuda büyük başarı gösteren avukatlardır. Ağır cezalık davaları olanlar, suçtan zarar görmemek ve ceza almamak için her zaman en iyi ağır ceza avukatlarının kendilerini savunmalarını ister.

Ceza Avukatı

Avukatlar, üniversite eğitimi ve staj dönemlerini tamamladıktan sonra bulundukları illerdeki barolara kayıtlarını yaptırarak çalışmaya başlarlar. Anadolu yakası ceza avukatları mahkemelerde sanıkları en iyi şekilde savunmaya çalışıyor.

Ceza avukatlarının bakmış olduğu davalardan bazıları şunlardır;

 • Kasten adam öldürme,
 • Terör suçları,
 • Uyuşturucu madde ticareti,
 • Resmi belgede sahtecilik,
 • Cinsel saldırı,
 • Çocukların cinsel istismarı,
 • Devlet güvenliğin karşı işlenen suçlar,
 • İşkence,
 • Organ ticareti,

Ceza oranı yüksek olan tüm davalara bakan avukatlar, ağır ceza avukatları olarak gösterilebiliyor. Ceza avukatları, sulh ceza, asliye ceza ve ağır ceza mahkemelerinde görülen dava türlerinin tümünde avukatlık yapabiliyor. Dava konusu ne olursa olsun, müvekkiller en iyi şekilde savunulmaya çalışılır. Ceza avukatının görevi, müvekkil adına dava açma, açılan davayı takip etme ve duruşmalarda gerekli savunmaları yapmaktır.

Ünlü Ceza Avukatı

İnsanlar, dava konularında çoğu zaman ne yapacağını bilmez ve avukatlık hizmetine ihtiyaç duyarlar. Ağır ceza mahkemesi gibi ceza oranı yüksek ceza davalarında en iyi avukatlardan yardım alanlar, haklarının en iyi şekilde korunmasını sağlayabiliyor. En ünlü ceza avukatı için adamı ipten alır gibi ifadeler kullanılabiliyor. Bu o avukatın işinde çok iyi olduğunu, ceza hukuku alanında iyi savunma yaptığını gösteriyor. Ünlü ceza avukatları, kamuoyu tarafından takip edilen birçok davada görev almış avukatlardır. Bulundukları bölgede isimleri duyulan ve avukat arayanların aklına ilk gelen isimlerdir. İyi bir avukat bulabilmek için şunlar yapılır:

 • Avukatın söz konusu dava hakkındaki tecrübesi,
 • Dinleyen ve konuşması ile karşısındakini etkileyebilen olması,
 • Sorumluluklarının bilincinde olması,
 • Ünlü bir avukatın düşük ücretlerde davalara bakmayacağının bilinmesi,
 • Savunma tecrübe ve bilgisinin yüksek olması,

Ünlü olan avukatlar arasından seçim yaparken farklı kriterleri göz önünde bulundurabilirsiniz. İlk görüşmenizde, dava konusuyla ilgili en iyi çözüm önerilerini ortaya koyan avukatlar, seçebileceğiniz doğru avukatlardır. Ceza davalarında, davanın tutuklama olmadan devam etmesini sağlayacak olanlar her zaman en iyi avukatlardır. Baktıkları davalarda, müvekkillerini tutuklanmaktan kurtaran ve dava sonucunda ceza almamasını ya da en alt sınırdan ceza almasını sağlayan avukatlar, ünlü ceza avukatı olarak tanınmaya başlar.

 

 


Telefon Hemen Ara
Whatsapp WhatsApp