Ekibimiz

Sinan KESKİN
Avukat

İki Avukat, bir Yargıtay Üyesi ve Ceza Hakimi olmak üzere hukukçu bir ailede Kastamonu’da dünyaya gelen Avukat Sinan Keskin,Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesini üstün başarı derecesi ile bitirmiş, Hukukçu misyonunu mezun olduğu ilk yıllardan itibaren devam ettirerek bugüne dek İstanbul Barosuna kayıtlı serbest avukat olarak mesleğini bugüne dek sürdürmüştür.

2007 tarihinden bu yana özellikle Ceza Hukuku,Aile Hukuku,Spor Hukuku ve Gayrimenkul Hukuku alanında Ataşehirde bulunan Öncü&Keskin Hukuk bürosunda yönetici ortak olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Hali hazırda Bahçeşehir Üniversitesi Özel Hukuk(Aile,Medeni,Gayrimenkul,Ticaret ve Spor) alanında yüksek lisans ve doktora çalışmalarına devam etmekte olup, İstanbul Mahkemelerinde gayrimenkul,aile,ticaret hukuku dallarında bilirkişiliğin yanı sıra ceza mahkemelerinde ise Adalet Bakanlığı tarafından verilen yetki ile soruşturma aşamasında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, kovuşturma aşamasında ise Ceza Mahkemeleri nezninde uzlaştırmacı olarak görev yapmaktadır.

Ayrıca Aile Hukuku Derneği hukuk komisyonu, Gayimenkul Hukuku derneği ve Türk Ceza Hukuku derneği,Elsa (The European Law Student’s Association) üyesidir.

Hukuk’un birçok alanında yayınlanmış sayısız makaleleri bulunan Keskin, Fenerbahçe Kongre üyesi olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Önal ÖNCÜ
Avukat

Avukat Önal Öncü büromuzun kurucusu olup kendisi 1941 Düzce doğumludur. İstanbul Erkek Lisesinden sonra 1969 yılında İstanbul Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur.

Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu üyeliği ile İstanbul Erkek Liselileri 1884 Vakfında vakıf başkanlığı görevi yapmıştır.

Gayrimenkul Hukuku, Ceza Hukuku, Ticaret Hukuku ve Aile Hukuku başta olmak üzere birçok hukukçu tarafından “Üstad” olarak adından söz edilmektedir.

Nurşen Selen AGİN
Avukat

Öncü&Keskin Hukuk bürosunun yönetici ortağı bulunan Nurşen Selen Agin, İstanbul barosuna kayıtlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Hali hazırda İstanbul üniversitesi Kamu Hukuku alanında yüksek lisans çalışmalarına devam etmekte ve eş zamanlı olarak Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü okumaktadır. Birçok hukuksal eğitim ve seminerlere katılan Agin, aynı zamanda Tüketici Sorunları Derneği hukuk komisyonu üyesidir.

Canseri Ceylan ÜLERGİN
Avukat

İstanbul Barosuna kayıtlı olarak serbest avukatlık yapan Canseri Ceylan Ülergin, Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2010 yılında mezun olmuştur. Birçok hukuksal eğitim ve seminerlere katılan Ülergin, aynı zamanda birçok sivil toplum kuruluşlarında da görev almaktadır.

Mehmetcan SEYMEN
Avukat

1986 İstanbul doğumlu olup 2014 yılında tam burslu olarak Yeditepe Üniversitesinden mezun olduktan sonra Fikri Sinai haklar ve Marka hukuku üzerine yoğunlaşmış olup kendisi “marka vekili“ olarak müvekkil firmalarımıza büromuzda hizmet vermektedir.

Serdar ŞANLIER
Avukat

2017 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.İcra İflas Hukuku,Ticaret Hukuku ve Borçlar Hukuku üzerine çalışmalarını yoğunlaştırdı.İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Zeynep BADRUK
Hukuk Asistanı

Güncelleniyor…

Bilirkişi

Fatma Zehra ZAVİ
Prof. Dr. / Bilirkişi

1991 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Uzmanı Bölümünden mezun olduktan sonra 1996 yılında Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Muhasebe Finansman Anabilim Dalında Yüksek Lisans,2004 yılında Gebze İleri Teknoloji Enstitüsü Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalında Doktora,2012 yılında Karabük Üniversitesinde Yönetim Organizasyonu bölümünde Doçent olmuş yine aynı üniversitenin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin Yönetim Organizasyonu alanında Profesör ünvanını alarak akademik kariyerini tamamlamıştır.

Ulusal ve Uluslar arası birçok dergi ve hakemli dergide makaleleri bulunan Zavi uluslararası ticaret hukuku,şirketler hukuku,şirket yönetimi ve organizasyonu konusunda bilirkişilik yapmakta olup ,ofisimize bu alanlarda danışmanlık hizmeti vermektedir.

Hasan TAN
Adli Bilirkişi ve Konkordato Komiseri

SPK lisanslı gayrimenkul değerleme uzmanı, gayrimenkul bilirkişisi, Adli Bilirkişi ve Konkordato Komiseri olan HASAN TAN, ÖNCÜ KESKİN HUKUK VE DANIŞMANLIK OFİSİ’mizde gayrimenkul ve emlak planlama hukukuna ilişkin müşavirliğimiz süreçlerinde ve ayrıca ADLİYE BİLİRKİŞİSİ olarak hizmet vermektedir.

Müvekkillerimizin gayrimenkullerine ilişkin olarak yaşadıkları sorunlarında gayrimenkulleri ile ilgili olarak;

1)Öncelikle müvekkilin taleplerinin haklılığının anlaşılması için teknik inceleme yapılması,

2)Talebin hukuka uygunluğunun yanı sıra hak kaybı olup olmadığının değerlendirilmesi,
Böylece bir hak kaybının tespit edilmesi halinde,mahkemeye hukuki mütalaa olarak sunulabilecek uzman görüşü raporların hazırlanması,
SPK lisanslı gayrimenkul değerleme işlemlerinin yapılması.

3)Boşanmalara bağlı mal rejimi davalarında uzman bilirkişi raporunun hazırlanması.

4)Konkordato Komiserliği.

5)Kamulaştırma,Tasarrufun iptali,Ecrimisil,Tazminat ve Alacak Davaları,Feshin Geçersizliği ve İşe İade,Kıdem Tazminatı,Destekten Yoksun Kalma,Efor Kaybı gibi konularda ofisimiz bünyesinde hizmetler vermektedir.

Ailemizdeki Hukukçular

Osman Kadri Keskin (14 Ağustos 1947, Kastamonu)
Hukukçu(Yargıtay Üyesi)

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1968 yılında mezun olmuştur. Karlıova Hakim Yardımcılığı, Taşköprü Hakimliği, Boyabat Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı, Erzincan Sıkıyönetim Mahkemesi Hakimliği ve Ankara Devlet Güvenlik Mahkemesi asil üyeliği görevlerinde bulunmuştur. 23 Haziran 1987’de Yargıtay üyeliğine seçilen Keskin,Yargıtay 3. Ceza Dairesi üyesi görevini sürdürmekte iken,Keskin, 15 Kasım 1996-11 Nisan 1997 tarihleri arasında da Başbakanlık Müsteşarlığı görevini de yürütmüştür. Aralık 1996’da Bakanlar Kurulu kontenjanından YÖK üyeliğine seçilmiştir.

Mehdi Keskin (16 Şubat 1939 Kastamonu)
Hukukçu(Avukat)

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1965 yılında mezun olmuştur.Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra Kastamonu Barosuna bağlı serbest avukat olarak 54 senedir avukatlık görevini ifa etmektedir.Özellikle Ceza hukuku alanında uzman olan Keskin, Abdullah Öcalan davasında şehit ailelerinin müdahil avukatlığı gibi Türkiye kamuoyuna mal olmuş birçok davada bulunmuştur. TBMM 15. dönem milletvekilli ve Kastamonu Baro Başkanlığı da yapmış olan Keskin’in şimdiye kadar yayınlanmış birçok hukuki makale, deneme ve kitapları bulunmaktadır.

Muhammet Bedri Keskin (16 Eylül 1949 Kastamonu)
Hukukçu (Avukat)

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1970 yılında mezun olmuş,Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra Kastamonu Barosuna bağlı serbest avukat olarak özellikle Ceza ve Kamu hukuku alanında 43 sene Avukatlık faaliyetlerini aralıksız olarak sürdürmüştür.