Sinan KESKİN

Avukat


İki Avukat, bir Yargıtay Üyesi ve Ceza Hakimi olmak üzere hukukçu bir ailede Kastamonu’da dünyaya gelen Avukat Sinan Keskin,Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesini üstün başarı derecesi ile bitirmiş, Hukukçu misyonunu mezun olduğu ilk yıllardan itibaren devam ettirerek bugüne dek İstanbul Barosuna kayıtlı serbest avukat olarak mesleğini bugüne dek sürdürmüştür.

2007 tarihinden bu yana özellikle Ceza Hukuku,Aile Hukuku,Spor Hukuku ve Gayrimenkul Hukuku alanında Ataşehirde bulunan Öncü&Keskin Hukuk bürosunda yönetici ortak olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Hali hazırda Bahçeşehir Üniversitesi Özel Hukuk(Aile,Medeni,Gayrimenkul,Ticaret ve Spor) alanında yüksek lisans ve doktora çalışmalarına devam etmekte olup, İstanbul Mahkemelerinde gayrimenkul,aile,ticaret hukuku dallarında bilirkişiliğin yanı sıra ceza mahkemelerinde ise Adalet Bakanlığı tarafından verilen yetki ile soruşturma aşamasında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, kovuşturma aşamasında ise Ceza Mahkemeleri nezninde uzlaştırmacı olarak görev yapmaktadır.

Ayrıca Aile Hukuku Derneği hukuk komisyonu, Gayimenkul Hukuku derneği ve Türk Ceza Hukuku derneği,Elsa (The European Law Student’s Association) üyesidir.

Hukuk’un birçok alanında yayınlanmış sayısız makaleleri bulunan Keskin, Fenerbahçe Kongre üyesi olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.